Logopedia dla dzieci i dorosłych

Logopedia to nauka zajmująca się badaniem procesów komunikacji człowieka na różnych etapach rozwoju oraz korygowaniem wad i zaburzeń mowy. Zakres działań terapeutów mowy stale się poszerza, dlatego oprócz usuwania prostych wady wymowy logopedzi zajmują się także złożonymi problemami w komunikacji człowieka. (więcej…)

Terapia par / małżeństw / rodzin

Jak przetrwać kryzys i narastające problemy w związku? Czy rozstanie to jedyne słuszne rozwiązanie? A może warto nawiązać dialog i spróbować odbudować relacje? Pary małżeńskie i pozostające w związkach nieformalnych nie muszą radzić sobie same z problemami – terapia par to skuteczne narzędzie mediacji, z którego korzysta coraz więcej osób na życiowym rozdrożu. (więcej…)

Integracja sensoryczna

Mózg stale odbiera i przetwarza informacje ze świata zewnętrznego. Ogromne ilości bodźców i danych torpedują ośrodek układu nerwowego, gdzie są rozpoznawane, porządkowane i łączone w komplementarną całość. Problem zaczyna się wówczas, gdy wybrane partie układu nerwowego lub narządy zmysłów zaczynają działać nieprawidłowo. (więcej…)

Nagła pomoc psychiatryczna

W nagłych przypadkach, gdy nie jest możliwe udzielenie pomocy w warunkach ambulatoryjnych, pacjent powinien zgłosić się do szpitala. (więcej…)